OSTA PILET


Luke mõisa Valitsejamajas esinevad mitmekülgse kavaga Trio Punctum:

Kirill Ogorodnikov (kitarr), Mari-Liis Vind (flööt), Kaia Lukas (viiul, vioola).


Pidulik, lüüriline, humoorikas, dramaatiline, tantsuline...
Kuidas üks kava võib nii palju erinevaid karaktereid sisaldada? Ei mingit sujuvat üleminekut, ainult kontrastid!

Koosseis, mida on teada juba mitu sajandit, alates 19. sajandi kitarrimuusika kuldajastust - Flööt - Viiul - Kitarr - on 21. sajandiks kogunud väga mitmekülgset repertuaari.

Kontserdil kõlab muusika heliloojatelt:
J. S. Bach
Kuuba helilooja ja kitarrimaailma ristiisa Leo Brouwer
Eesti helilooja ja 70. juubilar Rene Eespere
Noor staar Pärt Uusberg
Argentiina tango nuevo helilooja Maximo Diego Pujol

Luke Mõisa valitsejamaja on kevadel 2024 külalistele avatud kaunis ajalooline hoone, kus muusikakuulaja saab erilise elamuse.


Kirill Ogorodnikov
Kirill Ogorodnikov on eesti kitarrist, kelle tegevus hõlmab nii kontserte solistina ja ansamblistina kui ka pedagoogitööd.

Tema laiaulatuslikku repertuaari kuuluvad originaalteosed ja transkriptsioonid barokist kaasaegse muusikani. Eesti heliloojad René Eespere ja Lauri Jõeleht on talle pühendanud teosed, millest ta on teinud ka esiettekanded ja salvestisi.

Kitarrimänguga alustas Kirill Ahtme Kunstide Koolis ja jätkas oma õpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Tiit Petersoni juures. Ta on on omandanud bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Heiki Mätliku juhendamisel ja magistrikraadi mainekas Kölni Muusikakõrgkoolis prof. Gerhard Reichenbachi kitarriklassis. Lisaks on ta end täiendanud mitmete hinnatud kitarriprofessorite meistriklassides.

Kirill on rahvusvaheliste konkursside laureaat (Tallinna Rahvusvaheline Kitarrikonkurss ja Gitarrenfestival Gevelsberg Saksamaal) ja esinenud mitmetel festivalidel nii Eestis kui väljaspool (Fiesta de la Guitarra, Pärnu Kitarrifestival, Viljandi Vanamuusika Festival, Tango Port Tallinn, SaitenReise Gitarrenfestival jt). Ta on soleerinud ka orkestri ees, esitades koos Pärnu Linnaorkestriga Heitor Villa-Lobose kitarrikontserdi (2010) ja Gennadi Tanieli kitarrikontserdi (2020, esiettekanne). Ta on esinenud Tallinna Kitarrikvarteti, Ansambel U:, YXUS Ensemble´ jt. ansamblite koosseisus.

Harvaesineva pillikooslusega ansambli Duo Telluur koosseisus (inglissarv, kitarr) on nüüdseks esinenud Eestis, Itaalias, Saksamaal ja Venemaal; aastal 2020 ilmus ka duo debüütplaat “Evening Mosaic”.

2021. aastal tunnustati Kirill Ogorodnikovit Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiaga kõrgetasemeliste kontsertide ja Eesti muusika esitamise eest.

Eesti Interpreetide Liit on tunnustanud 2022. aastal Kirill Ogorodnikovi aasta interpreedi tiitliga.

Kaija Lukas

Raplas sündinud muusik Kaija Lukas tunnetab kirglikult klassikalise muusika ilu ja tervendavat jõudu ning on pühendanud oma elu sellele, et inspireerida nii paljusid kui võimalik. 

Kirgliku kammermuusikuna mängib Kaija nii viiulit kui ka vioolat professionaalsetes ansamblites üle Euroopa, sealhulgas The English Chamber Orchestra, Amsterdam Sinfonietta, Hollandi Kammerorkester, Kuninglik Filharmooniaorkester (Royal PhilharmonicOrchestra). Ta on mänginud Pavao, Idomeneo ja Piatti keelpillikvartettidega.  

Kaija on võitnud mitmeid auhindu riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas konkursil Remember Enescu Rumeenias, Aram Hatšaturjanikonkursil Armeenias ja Eesti riiklikel konkurssidel. Kaija osaleb regulaarselt Londoni Jigsaw kammermuusikasarjas.  

Kaija õpiteekond algas Rapla Muusikakoolis ja Tallinna Muusikakeskkoolis. Seejärel omandas ta bakalaureuse- ja magistrikraadi Londonis Guildhalli muusika- ja teatrikoolis, täiendavad diplomid pälvis Philadelphias Temple’i ülikoolis ning Salzburgis Mozarteumis.

Pärast pikka välismaal oldud aega on Kaijal suur rõõm taas Eestis töötada ning panustada aktiivselt kodumaa kontserdiellu. Ta töötab ERSOs ning õpetab MUBA koolis. Külaliskontsermeistrina on Kaija mänginud ERSO, Pärnu Linnaorkestri ning Estonia Teatri sümfooniaorkestriga, samuti Tapiola Sinfoniettaga Soomes.

Kaija Lukas mängib Eesti Pillifondi poolt talle kasutada antud Auguste Sébastien BERNARDEL (Père) viiulil ( 1830-1840 ), mille omanik on pr Triin O`Brock.

Kaija elab alates 2022 suvest oma perega Tallinnas. Ta naudib kastirattaga sõitu ja tema unistus on võtta koer, kuid enne peab nõusse saama abikaasa…


Mari-Liis Vind

Mari-Liis Vind on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (2000) õpetaja Raivo Peäske ning Karlsruhe Riikliku Muusikakõrgkooli (2007) professor Renate Greiss-Armini ja Mathias Allini juhendamisel. Aastail 2004–2007 õppis ta lisaerialana barokkflööti Karlsruhes Heike Nikodemuse juures ning 2014–2015 professor Karl Kaiseri flöödiklassis Frankfurdi Muusikakõrgkoolis. Ta on täiendanud end Viinis professor Barbara Gisler-Haase juhendamisel ning mitmetel meistrikursustel. Ta on mitme vabariikliku konkursi laureaat.

Mari-Liis Vind on olnud kaasaegse muusika ansambli Janus Ensemble Karlsruhe liige (2006–2008) ning osalenud erinevate orkestrite ja kammerkoosseisude töös Eestis ja Saksamaal. Lisaks orkestritööle õpetab ta ka Tallinna Muusika- ja Balletikoolis.