Priit Peterson
Priit Peterson on lõpetanud klassikalise kitarri eriala H. Elleri nimelises Tartu muusikakoolis.
Hetkel on ta lõpetamas Fr. Lizsti nim Weimari Muusikakõrgkooli (magistrantuur) prof Ricardo Galleni juures.
Lisaks kitarrile õpib ta Weimari Muusikakõrgkoolis ajaloolisi näppepille (theorb, barokk-kitarr)
Priit alustas muusikaõpinguid 5-aastasena, esimeseks pilliks oli klaver. Kitarrimänguga alustas ta 8-aastasena isa juhendamisel. Teiseks õpetajaks oli kitarrist ja pedagoog Patricio Zeoli, kes on alates 2011. aastast Elleri kooli külalisõppejõuks. Priit on korduvalt võitnud Eesti Muusikakoolide Liidu kitarrikonkursi Parim noor instrumentalist.Samuti on ta olnud mitmete rahvusvaheliste kitarrikonkursside laureaat, neist mainekam on Hannabach Preis konkurss Saksamaal, kus ta saavutas finaalis 3. koha.
Kontserttegevusega alustas Priit varakult: esimese täispika soolokontserdi andis ta 12-aastasena. Tänaseks on kontserte antud juba üle poolesaja, seda nii Eesti kui ka välismaa kitarrifestivalidel. On esinenud solistina noorte orkestrite ees, samuti erinevate kammeransamblite koosseisus ja on mänginud vanamuusika kollektiivides ajaloolistel näppepillidel (theorb, barokk-kitarr).
KEELPILLIKVARTETT M4GNET
Keelpillikvartett M4GNET on noor ja tarmukas kammeransambel, mis koosneb neljast
tipptasemel keelpillimängijast: Robert Traksmann (viiul), Katariina Maria Kits (viiul), Mart
Kuusma (vioola) ja Siluan Hirvoja (tšello). Neli tunnustatud interpreeti moodustasid 2021. aasta alguses kvarteti, mille sihiks on pakkuda eredaid ja sisukaid tõlgendusi kammermuusika klassikast, ent ka tutvustada kuulajatele vähem tuntud teoseid ning Eestist pärit heliloojate värskemat uudisloomingut.
Enamus kvarteti liikmetest on erinevates koosseisudes ühiselt musitseerinud ligemale kümme aastat, ent otsustava impulsi püsivalt tegutseva kvarteti loomiseks andis Eesti Kultuurkapitali kammeransamblite residentuuriprogrammi algatus. Residentuuriga toetab Kultuurkapital uute kammeransamblite loomist, pakub võimalusi koostööks mänedžeriga ja aitab täiendada repertuaari läbi uute teoste tellimise.
Keelpillikvartett M4GNET on osaletud mitmetel festivalidel, sh Pärnu Muusikafestival,
Tallinna Kammermuusikafestival, Tartus toimuv iga-aastane festival TubIN, Haapsalu
Vanamuusikafestival ning hinnatud nüüdismuusika festival Eesti Muusika Päevad. Ansambelon valitud osalema mainekas rahvusvahelises programmis Le Dimore del Quartetto, mille raames annab M4GNET igal aastal kontserte ka väljaspool Eestit. Kvartett on osalenud mainekate kvartetikunsti suurnimede meistriklassides, nagu näiteks Simone Gramaglia (Quartetto di Cremona), Marc Danel (Quatuor Danel), Peter Jarůšek (Pavel Haas Quartet).
M4GNETi mõlemad viiuldajad mängivad haruldastel keelpillidel, tuntud meistrite
valmistatud rariteetsed pillid andis interpreetide kasutusse Eesti Pillifond.
Robert Traksmann
Robert Traksmann alustas viiulimänguga juba 4-aastaselt õpetaja Tiiu Peäske juhendamisel.
Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja omandas Berliini Hanns Eisleri nimelises
Muusikakõrgkoolis magistrikraadi (prof Kolja Blacher). Meistrikursustel on ta end
täiendanud Florian Dondereri, Ulrike Danhoferi, Arvo Leiburi, Jüri Gerretzi, Ivry Gitlise jt
juures. Alates kevadest 2022 on Robert Tallinna Kammerorkestri liige. Robert on soleerinud mitmete orkestrite ees: Oulu Symphony, Jyväskylä Symphony, ERSO, Tallinna
Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester jt. Aktiivse kammermuusikuna on tal pikemaajalisim side ansambliga Trio ‘95 koos Rasmus Andreas Raide ja Marcel Johannes Kitsega. 2020. aastal anti triole Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia. Keelpillikvartetis
M4GNET mängib Robert ansambli asutamisest saati. Tänu Eesti Pillifondile saab Robert
musitseerida haruldasel viiulil, mille valmistajateks Giuseppe ja Antonio Gagliano (valminud 1775–1780), lisaks on ta kasutada Joseph Artur Vigneroni poogen (1890).
Katariina Maria Kits
Katariina Maria Kits alustas viiuliõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Marge Lille juures, 2004. aastal sai tema õpetajaks Tiiu Peäske. Seejärel õppis ta Lausanne’i muusikakõrgkoolis Šveitsis Svetlana Makarova juhendamisel, bakalaureusekraadi (cum laude) omandas ta Arvo Leiburi juhendamisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, õpinguid jätkuvad professor Pavel Bermani käe all Luganos (Conservatorio della Svizzerla Italiana). Oskusi on täiendatud meistriklassides mainekate muusikutega: Detflef Hahn, Pavel Vernikov, Jan Repko, Nicolas Dautricourt, Florian Donderer, Petru Munteanu, Ulrike Danhofer, Francis Gouton jt.
Ta on saavutanud edu arvukatel konkurssidel, mh grand prix konkursil „Con fantasia“ (2010, 2012, 2014); II koht Balti keelpillimängijate konkursil Vilniuses (2018), lisaks telekonkursi „Klassikatähed“ 2014. aasta võit. Katariina Maria on soleerinud mitmete orkestrite ees, sh Kymi Sinfonietta, Jeruusalemma Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Vaasa Linnaorkester, Pärnu Linnaorkester jt.
Ta musitseerib Eesti Pillifondi poolt kasutada antud Henricus Catenari 1670. aastal valmistatud viiulil.
Mart Kuusma
Mart Kuusma alustas vioolaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Toomas Nestori
juhendamisel, haridustee jätkus sama pedagoogi juures Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning alates 2016. aastast Saksamaal Detmoldi Muusikakõrgkoolis professor Diemut Poppeni klassis. Mart Kuusma on osalenud Máté Szűcsi, Veit Hertensteini, Peijun Xu, Christian Euleri, Nils Mönkemeyeri, Hermann Menninghausi, Xandi van Dijki, Aleksandr ja Mihhail Zemtsovi jt meistriklassides. Ta on osalenud innuka kammermuusikuna mitmetel konkurssidel, kus on saavutanud näiteks II koha klaveritrio koosseisus konkursil “Pavasario Sonata” Leedus.
Mart Kuusma on osalenud ka mitmete orkestrite töös, sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Detmoldi Kammerorkester jt, aastail 2014–2016 oli ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri Akadeemia laureaat. 2021. aastast kuulub ta Tallinna Kammerorkestri koosseisu. Samast aastast kuulub ta keelpillikvarteti M4GNET koosseisu.
Siluan Hirvoja
Siluan Hirvoja alustas tšelloõpinguid Nõmme Muusikakoolis õpetaja Kaia Tambi
juhendamisel, õpingud jätkusid hinnatud õppejõu Mart Laasi tšelloklassis Tallinna
Muusikakeskkoolis, 2021. aastal omandas ta magistrikraadi Eesti Muusika- ja
Teatriakadeemias Henry-David Varema juhendamisel. Siluan on osalenud mitmete
väljapaistvate tšellistide meistriklassides, nende hulgas näiteks Georgi Anichenko, Jan-Erik Gustafsson ja Marko Ylönen, lisaks on ta edukalt esinenud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.
Siluan on praegu Tallinna Kammerorkestri tšellorühma liige ning osaleb
aktiivselt lisaks kvartetile M4GNET ka muudes kammermuusikaga seotud projektides.