Tõravere observatoorimus toimub ainulaadne õhtukontsert, kus kosmilise maailmaga saavad kokku nailon- ja metallkeeled.

Kitarrikvartett ValsPetti & Kartau/Kiivit - kahe kitarriduo ühinemisel loodud kvartett on tulnud kokku, et siduda ühte klassikaline kitarr western kitarriga - nailonkeelte pehme kõla metallkeelte särtsakusega.

Kvartet koosneb andekates noortest kitarristidest, kelle juured on Lõuna- Eestist.

Seekordses crossover-kvarteti kontsertsarjas tulevad esitusele:
Dave Flynn - "Chimurenga"
Andrew York - "Spin"
Argo Vals - "Maal maal"
Argo Vals - "17"
Robert Jürjendal - "Lepitaja"
Andre Maaker - "Estate"


Sulo Kiivit

Sulo Kiivit on lõpetanud klassikalise kitarri ja muusikapedagoogika eriala Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias, kus lõpetas 2014. aastal magistriõppe Frederik Munk Larseni juhendamisel. Lisaks Taanile on ta ennast täiendanud ka vahetusõpilasena Hispaanias, Conservatorio Superior de Musica de Sevillas prof. Antonio Duro juures. Ta on osalenud ka meistriklassides paljude tuntud kitarristidega, sealhulgas Roberto Aussel, Hopkinson Smith, Viggo Mangor, Marco Socias, Morten Skott, Alexander Vinitsky, Anastasia Bardina, Jügen Ruck, Petri Kumela, Luis Zea, Carlos Bonell, Heiki Mätlik, Nigel North, Pavel Steidl, Michael Tröster, Erling Möldrup ja Alex Carrobe. Lisaks õppetööle on ta esinenud üle terve Euroopa nii klassikalise kitarristi, kui rütmimuusikuna. Hetkel töötab Sulo Kiivit kitarriõpetajana Rae Huvikoolis.


Siim Kartau

Siim Kartau alustas oma kitarriõpinguid Peep Petersoni kitarriklassis Otepää Muusikakoolis, peale mida astus ta H. Elleri nimelisse Tartu Muusikakooli, kus tema õpetajateks olid Kuldar Kudu , Aleksander Vinitski ja Jelena Ossipova.

Ta lõpetas aastal 2013 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe klassikalise kitarri erialal, Heiki Mätliku kitarriklassis. Lisaks on ta ennast vahetusõpilasena täiendanud Hispaanias, Granadas asuvas Victoria Eugenia nim. Konservatooriumis, Gloria Medina Luque juhendamisel. Siim on
osalenud ka meistriklassides mitmete tuntud kitarristidega, sealhulgas Miguel Angel Jiménez, Sven Lundestad, Arturo Tallini, Remi Bouchér, Johan Fostier, Frederik Munk Larsen, Gerhard Reichenbach, Jesper Sivebæk ja Eduardo Fernandez.

Alates 2015. aastast on ta omandamas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrikraadi klassikalise kitarri erialal. Aastatel 2016/2017 õppis Siim vahetusõpilasena Hispaanias Conservatorio Superior de Musica Manuel
Castillo de Sevilla prof. Antonio Duro juhendamisel. Lisaks õppetööle töötab Siim Saku Muusikakoolis kitarriõpetajana. Ta tegeleb aktiivselt nii soolo- kui kammermuusikuna ning on salvestanud Eesti Rahvusrinhääligu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Eesti Klassikaraadio stuudiotes.


Karl Petti

Karl Petti on kitarrist ja helilooja. Ta on tegev mitmes žanris ja mänginud muljetavaldavalt paljudes koosseisudes, näiteks Argo Vals Band, Talamak, Animal Drama, Fluidum, VonKuusk, Cirkl ja paljud teised. Viimastel aastatel on tuule tiibadesse saanud ka Karli omanimelised ettevõtmised ja kitarriduo ValsPetti. Petti on kirjutanud muusikat ka teatrile, televisioonile ja videomängudele.

Üleastumised on Karli viinud lisaks kodumaale erinevates koosseisudes veel Liibanoni, Hiinasse, Iisraeli, Islandile, Hollandisse, Itaaliasse, Ungarisse, Lätti, Leetu ja Prantsusmaale. Esinetud on festivalidel nagu Positivus, Intsikurmu, Mägede Hääl, Tartu linnafestival UIT, Tallinn Music Week, Eesti Pops ja paljud teised.

Karl Petti saavutas 2004. aastal üleriiklikul kitarristide konkursil kolmanda koha.
2019. aastal oli tema album „Veemaal“ Areeni nädala album hindega 10/10.
Karl Petti on õppinud Tartu II Muusikakoolis ja Tartu Heino Elleri nimelises Muusikakoolis klassikalist kitarri. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias omandas ta elektroakustilise kompositsiooni magistrikraadi.


Argo Vals


Argo Vals on instrumentalist ja helilooja, kelle põhiliseks pilliks on kitarr.

Muusikaga on Argo tegelenud peaaegu terve elu, kuid omaloomingu salvestamist alustas ta vahetult enne gümnaasiumi lõpetamist. Live-elektroonika maailma avastas Argo Vals enda jaoks kaks aastat hiljem, aastal 2008, jazzmuusika teise kursuse üliõpilasena Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.
Soololoomingus oli Argol pikalt fookuses kitarr. Mõni aeg hiljem lisandusid sellele trummimasinad ja süntesaatorid. Samuti on Argol taas tekkinud suurem huvi kirjutada muusikat suurematele koosseisudele. Eelnimetatuga ning heliloomega erinevatele lavastustele tegeleb ta praegu kõige aktiivsemalt.
Mõned muusikud ja koosseisud, mida Argo praegusel ajal inspiratsioonina välja toob, on Hiatus Kaiyote, Tigran Hamasyan, Thom Yorke, Louis Cole, Aiming For Enrike, Fredrik Thordendal ning New Yorgis tegutsev ansambel Car Bomb. Eesti noorema põlvkonna muusikutest tasub kindlasti ära mainida Andres Lõo, Karl Petti, Liis Ring, Taavi Tulev, Taavi Laatsit, Jaan Jaago, Juni Tenison, Alan Olonen, Sander Saarmets, Rasmus Neljand ning Nathan Tulve.
Inspiratsiooniallikateks on talle reaalne elu koos imaginaarsega.

Argo Vals on andnud välja kolm sooloalbumit ning olnud mitme kollektiivi põhikoosseisus helilooja või stuudiomuusikuna.