Festivali peaesinejaks on talendikas noor Taani kitarrist Niklas Johansen.


Niklas Johansen on 1989. aastal Taanis Kopenhaagenis sündinud kitarrist. Ta on pälvinud rahvusvahelist tunnustust pärast mitmete rahvusvaheliste konkursside võitmist ja auhindu, sh L
éonie Sonning talent price 2018. a.
Ta on esinenud soolo- ja kammerkontsertidega 20 riigis üle maailma. Teda on sageli kutsutud kontsertidele ja meistrikursustele tuntud festivalidel üle Euroopa, Venemaal ja paljudes Hiina osades.
Lisaks on ta salvestanud oma debüüt-cd 2016. aastal Itaalia plaadifirmaga dotGuitar, CD “Paganini // Piazzolla” 2018. aastal koos Kehan Zhangiga ning ta on esinenud solistina Taani Riikliku Sümfooniaorkestri ja Pleven Philharmonic (Bulgaaria) ees.

Niklas alustas kitarrimängu 9-aastaselt Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias Jesper Sivebæki käe all.

Pärast bakalaureuseeksami sooritamist kõrgeima võimaliku hindega läks ta 2013. aastal Alicantesse ja lõpetas klassikalise kitarri magistriõppe professorite David Russelli, Manuel Barrueco jt juures. Magistriõpingud lõpetas Niklas Johansen cum laude. 2014. aastal läks ta aastaks välismaale ja õppis aasta Ricardo Galléni juures Hochschule Für Musik Franz Lisztis Weimaris, Saksamaal.
2015. aastal mängis ta oma magistrikontserdi Taanis, saades kõrgeima hinde. Ta arendas oma interpreedioskusi edasi Jesper Sivebæki juures Taanis ja Ricardo Galléni juures Weimaris.

Alates 2022. aastast on ta määratud Taani Kuningliku Muusikaakadeemia õppejõuks.